Obecná pravidla

PODĚLTE SE O SVÉ DOJMY, ZÁŽITKY A ZKUŠENOSTI S OSTATNÍMI.

• Vkládejte pouze příspěvky, které obsahově souvisí s obsahem webu - tj. mechanické modely, originální dárky, pálenice, pálení atd.

Dodržujte základní pravidla slušného chování na internetu

• Za obsah příspěvku je zodpovědný pouze autor sám. Ani provozovatelé fóra, ani ostatní uživatelé nepřebírají tuto zodpovědnost.

• Nepoužívejte žádné hanlivé, neslušné, vulgární, nenávistné, zastrašující, sexuálně orientované nebo jiné materiály, které mohou porušovat zákony. 

• Nevkládejte také do diskuse cizí emaily, telefonní čísla, adresy, případně jakékoli jiné osobní údaje bez jejich souhlasu.

• Administrátor tohoto fóra si vyhrazuje právo odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma kdykoliv zjistí, že odporuje těmto podmínkám, nebo že obsah poškozuje dobré jméno provozovatele webu.

• Jako uživatel souhlasíte, že jakékoliv informace, které vložíte budou uloženy v databázi.

• Změna pravidel vyhrazena.

Ohlasy

Nevyvrtaná dírka u přepadu?

Dobrý den, z hadičky nám voda neodkapává, po bližším prozkoumání se zdá, že otvor pro hadičku není vůbec vyvrtán.. Ptám se tedy, máme ji násilím prorazit? Děkuji za odpověď. K.

1/10/2017 - 14:13:10

Jméno: Kristýna

Reagovat Přidat nový příspěvek

ODPOVĚĎ: Hadička by měla být protažena přepadem chladiče (nerez trubička) a aby voda odkapávala je třeba ji "nacucnout" pusou. Podrobnosti můžete s námi probrat na tel. 572503352, rádi poradíme.

Methanol?

Dobrý den, ten dotaz tu už byl několikrát, nidky podle mě nebyl jasně zodpovězen. Jak je zajištěno, aby při destilaci nevznikl místo ethanolu methanol? Teploměrem pálenice vybavena není a s pálením nemáme žádné skušenosti Jinak super nápad! Koupím nejspíš tátovi k narozeninám :-) Díky za odpověď!

3/03/2017 - 17:20:30

Jméno: Libor

Reagovat Přidat nový příspěvek

ODPOVĚĎ: Metanol samotnou destilací nevzniká. Buď ve výchozí surovině je nebo není. Přestože se v tomto případě jedná jen o symbolické množství, neexperimentujte s ničím podezřelým a vsaďte na kvalitní víno, ve kterém by v žádném případě neměly být škodlivé látky.

doprava na SR

Dobrý deň, prosím doručujete tovar aj na Slovensko? Ďakujem

8/11/2016 - 10:46:00

Jméno: peter

Reagovat Přidat nový příspěvek

ODPOVĚĎ: Ano. Slovensko není problém. Zasíláme poštou na dobírku - zvolíte tuto možnost při nákupu. Platíte v EUR při převzetí zásilky, přepočteno v aktuálním kurzu k CZK.

kolik?

Dobrý den prosím je výsledný produkt 100 procetne bezpečný ? A jaké množství se vznikne. Při jednom pálení

6/04/2016 - 19:21:45

Jméno: Mira Dolecek

Reagovat Přidat nový příspěvek

ODPOVĚĎ: Z jednoho kotle jedna odměrka 2,5ml kvalitního destilátu. Tedy pokud budete destilovat kvalitní víno - a o výchozí surovině je i ta bezpečnost.Jde tedy opravdu spíše o symbolické množství. Je to model.

RE: Gumička

Odkapávání...

To bychom vás ale připravili o tu radost, že jste na to přišli sami :). Ano hadička vypadá jako gumička a je namotaná na "invazním kufříku". Provleče se výpustí do chladiče, nacucnete pusou, jako když taháte benzín z nádrže (a nebo slivovicu z demižónu)a pak z ní odkapává voda do kýblíku. Doporučuji nemotat ji pak zpátky, ale nechat ji volně v krabičce, aby se časem nezmačkala.

28/12/2015 - 12:02:19

Jméno: Květoslav

Reagovat Přidat nový příspěvek

RE: Gumička

Gumička

Už jsme na to přišli :-), že gumička, je vlastně k odkapávání. Ale mohlo by to tam být lépe vysvětleno.

26/12/2015 - 13:43:13

Jméno: Karel

Reagovat Přidat nový příspěvek

Gumička

Zajímalo by mě, k čemu je tam gumička, která, ale není vcelku ? Nikde v návodu se o této hadičce nic nepíše. A také, proč není součástí pálenice odkapávací hadička z chladiče. Děkuji za odpověď Karel

26/12/2015 - 13:06:53

Jméno: Karel

Reagovat Přidat nový příspěvek

legislatíva na SR?

Myslím, že pokud neplatí na Slovensku přísný zákaz držení a přechovávání malých mechanických modelů, tak ano.

19/11/2015 - 14:37:30

Jméno: Květoslav

Reagovat Přidat nový příspěvek

legislatíva na SR

Dobrý deň, je možné podarovať Vás produkt i niekomu na SR? Nie sú nejaké obmedzenia vyplývajúce z inej legislatívy? Ďakujem !

18/11/2015 - 11:19:26

Jméno: Zuzana

Reagovat Přidat nový příspěvek

Pálenička MIDI

Bylo by zajímavé pro ty z nás, kteří nemají zas tolik času vyvinout do výroby stejnou \"páleničku\", ale v měřítku 1 : 5, určitě by se další noví zájemci našli, zkuste to, byla by to PÁLENIČKA MIDI...

13/03/2015 - 20:50:35

Jméno: VNet

Reagovat Přidat nový příspěvek
Příspěvky 1 - 10 z celkového počtu 37 Další strana Předchozí strana

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz