Novinky

Zveme vás do Brna na GO a REGION TOUR

Brno - Výstaviště 12.-15.1.2012. Ve spolupráci s Agenturou Dobrý den jsme připravili prezentaci nejmenší mobilní pálenice na mezinárodním veletrhu REGION TOUR.

Mobilní pálenici VZOR 1922 budeme vystavovat v pavilonu P přízemí, stánek č. 017 spolu s dalšími kuriozitami  z České knihy rekordů, kterou spravuje Agentura Dobrý den z Plehřimova. . Předvedeme demonstrační pálení a můžete si páleničku prohlédnout pěkně z blízka. Rádi vám zodpovíme případné dotazy a poradíme, pokud o páleničce uvažujete jako o neobvyklém dárku.

Veletrhy se konají :

12.-13.1.2012  dny pro odborníky

13.-15.1.2012 dny pro veřejnost (13.1. od 14:00 hod)

provozní doba 10:00- 18:00 (15.1 do 16:00)

V pátek 13.1. od 14:20 a sobotu 14.1. od 15:10  předvedeme mobilní pálenici VZOR 1922 v programu na hlavním pódiu.

více informací: www.bvv.cz/go-regiontour

P.S. Dobová fotka je z r. 1928 pořízená ateliérem Šechtl a Voseček

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz