Novinky

Zápis do České knihy rekordů 8.10.2011 ve Vlčnově !

Mobilní pálenice vzor 1922 bude zapsána do České knihy rekordů jako "Nejmenší funkční mobilní pálenice". Pokus, při kterém bude demonstračním pálením ověřena funkčnost tohoto minizařízení proběhne 8. října 2011 v Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově č.p.65.

Průběh pokusu bude bedlivě sledovat a výsledný destilát ověří komisař Agentury Dobrý den z Pelhřimova, která Českou knihu rekordů spravuje.
Oficiální hosté jsou zváni na 14. hodinu, od 15:00 srdečně zveme širokou veřejnost. K poslechu a možná i nějakému tomu tanečku bude hrát skvělá kapela Dareband.
Také budete mít příležitost ochutnat vyjímečné ovocné destiláty z rodinného lihovaru Žufánek, partnera akce.

U příležitosti zápisu do České knihy rekordů jsme připravili několik specialit a zajímavostí:

1. Speciální 0,5l gravírovanou lahev zvlášť jemné 50% slivovice Žufánek "Rekord 2011" určenou k archivaci. Této slivovice bude nalahvováno pouze 112 lahví a učastníci pokusu si slivovici budou moci na akci zakoupit. Později bude několik kusů postupně nabídnuto i na našem E-SHOPu.

2. Rekordní pálenice budou z limitované edice "Rekord 2011". U těchto páleniček bude speciální zkrácený komín s gravírováním "Rekord 2011" a páleničky budou díky tomu cca o 2 mm nižšší. V této edici bude vyrobeno 12 sad s výrobními čísly 1922-0201 až 1922-0212. Ke každé páleničce vystaví partner akce fy Prima Bilavčík s.r.o. protokol o měření a k sadě bude rovněž přiložen originál certifikátu "Nejmenší funkční mobilní pálenice". Sada bude obsahovat navíc lahev Slivovice Žufánek "Rekord 2011" s příslušným číslem páleničky a miniaturní nerezový soudek s několika kapkami destilátu z demonstračního pálení. Tento "genetický kód" rekordní pálenky bude v soudku navždy hermeticky uzavřen nerezovým špuntem.

3.Tyto upomínkové soudečky naplníme a připravíme v průběhu odpoledne i pro naše oficiální hosty a pro vylosované návštěvníky, kteří se zúčastní naší anketní soutěže.

4.Z edice "Rekord 2011" předáme 1 páleničku Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově. Tento nový exponát pokřtí v den rekordu slivovicí náměstek hejtmana Zlínského kraje pan Libor Lukáš.
Další pálenička z této edice poputuje do Muzea kuriozit v Pelhřimově, pět kusů bude v archívu Nitara s.r.o. a zbývajících 5ks nabídneme sběratelům - sledujte www.mobilnipalenice.cz

 

 

 

 

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz