Novinky

VinFest -Brno

15.června 2012 od 19:00, Dům umění Brno. Presentujeme mobilní pálenici VZOR 1922. Demonstrační pálení.

Jistě Vás napadne otázka, co děláme s destilačním strojkem na VinFestu, tedy přehlídce zaměřené především na víno a vinaře? Inu provokujeme - kdyby někomu víno ctihodných vystavovatelů nechutnalo, tak ho hned zdestilujeme. Kecám. Víno milujeme, ale hlavně razíme zásadu, že jen z těch nejkvalitnějších surovin, může vzniknou kvalitní kořalka. Takže při prezentacích (demonstračním pálení) lejeme do kotlíku (17 ml!), jen ty z nejkvalitnějších vín, šampionů výstav a pod. V našich krajích nemá Vínovica moc dobré renomé, ale je to hlavně tím, že v kotli skončí jen víno špatné nebo nemocné. Z toho fakt nemůže být dobrá kořalka. Sami vinaři jsou pak překvapeni, když olíznou destilát z kvalitního vína, příjemnou jemnou chutí s lehkým koňakovým nádechem...  

více na:

www.vinfest.cz

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz