Novinky

The Sun Trip 2013

Czech Solar Team - Honza a Karel jsou v cíli závodu The Sun Trip 2013. Astana 31.7.2013. 7777km, 46 dní, 1 kousnutí psem, zlomená vidlice a několik ustřižených šroubů. Prošli krupobitím i bouřkami. Kam přijeli, pršelo. Dojeli 4.!!!

Naše společnost Nitara s.r.o.se stala partnerem Czech Solar Teamu. Honza Galla a Karel Šebela se účastní vytrvalostního závodu solárních kol, který měří více než 7300km. Odstartoval 16.6.2013 z Francouzské Chambéry, cílem je Astana v Kazachstánu. Je to natolik průkopnické, že jsme do toho prostě museli jít. Přispěli jsme ke stavbě vozíku. Kluci mají s cestováním i technikou obrovské zkušenosti a věříme jim. A vezou s sebou Mobilní pálenici Vzor 1922. Sbírka destilátů (genetických vzorků) pálených na cestách z místních surovin, kterou začali žlutí Trabanti v Jižní Americe má tedy pokračování. Držme jim palce a buďte u toho s námi na  FB:

https://www.facebook.com/mobilnipalenice

 

Stránky Czech Solar Teamu:

https://www.facebook.com/CzechSolarTeam

http://czech-solar-team.com/

Partneři Czech Solar Teamu:

http://czech-solar-team.com/cz/partneri/

 

Stránky závodu:

http://thesuntrip.com/

Oficiální video:

http://www.youtube.com/watch?v=z2hPfDRF5Yc&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=_TrHZAy4634&feature=youtu.be

 

Aktuální poloha závodníků na mapě:

http://www.dolink.fr/carte/the-sun-trip

 

 

Galerie - The Sun Trip 2013

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz