Novinky

SLOVÁCKO NA PETŘÍNĚ 24.09.2011

Před nedávnem jsme navázali spolupráci s rodinným lihovarem Žufánek z Boršic u Blatnice a rádi přijali nabídku na prezentaci naší páleničky na jejich stánku na v Praze na Petříně. Srdečně všechny zveme. Je to jedinečná příležitost, jak vidět naši páleničku "v akci". Přijďte, bude to stát za to.

V sobotu 24. září 2011 od 10:00 do 17:00 hodin vás zveme na  SLOVÁCKO NA PETŘÍNĚ.

Kromě koštu a představení tradičních pálenek, likérů, archivní slivovice z Rodinného ovocného lihovaru Žufánek (Boršice u Blatnice, Slovácko) na vás čeká Virtuální exkurze do lihovaru Žufánek s osobním komentářem majitele.

Chybět nebude burčák a víno z rodinného vinařství Víno Hruška (Blatnička, Slovácko) s účastí sommeliéra, a také stánky se švestkovými knedlíky - kynuté a bramborové, sypané tvarohem, perníkem, strouhankou a další speciality. Pod Petřínskou rozhlednou najdete také šicí a košíkářskou dílnu, oplétání lahví, pletení ošatek, kterého se mohou zúčastnit i děti, stánek s kukuřičným šustím s ukázkou výroby a tradičními perníčky s ukázkou zdobení (i na přání).

Po celý den bude hrát cimbálová muzika ze Slovácka.

I pro děti je připravený tradiční program, jako jsou skákadla, balónková dílna ale i speciální soutěže například střelba švestkovou peckou na terč. Poprvé na Petříně! – Dětské malování s Lichožrouty. Namalujte nejkrásnější ponožku a vyhrajte knížku Lichožrouti se vracejí.

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz