Novinky

Slivovice uložena do země minimálně na 100 roků. Byli jsme při tom!

V Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově proběhla 22.května 2012 malá slavnost - Ukládání vítězných vzorků z I.slováckého koštu slivovice Vlčnov 2011.

Do speciálně připravené zasklené jamy v podlaze muzea pálenic uložili tři sudičky - PhDr. Ivo Frolec, ředitel Slováckého muzea, Jan Pijáček - starosta obce Vlčnov a Mgr. Jiří Severin za Společnost přátel slivovice ČR, nejen tři vítězné vzorky slivovice ze zmíněného koštu jako chuťové poselství budoucím generacím, ale taky jubilejní láhev slivovice ze slavnostního otevření muzea a zatavenou baňku se slivovicí z r. 1914, která má neuvěřitelně pohnutou historii. Určitě se na ni zeptejte, až se půjdete do muzea podívat... Času je dost, jak nám řekl ředitel muzea vzorky budou takto uloženy nejmíň na 100 roků. Myslím, že z této slivovice nás už hlava bolet nebude.

Foto Jan Karásek

 

 

 

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz