Novinky

Pamětní soudky v prodeji!

Miniaturní soudky, se kterými jste se mohli poprvé setkat u příležitosti zápisu nejmenší mobilní pálenice do knihy rekordů 8.10.2011 (mimochodem - před nedávnem jsme oslavili 1. výročí!) Jsme vylepšili a uvolnili je do prodeje.

U těch prvních se do navrtané dírky vešlo jen pár kapek - a naši fanoušci to zkoumali i rentgenem:

http://www.mobilnipalenice.cz/novinky/rentgenovy-snimek-pametniho-soudku

U téhle nové generace jsme podstatně zvedli objem na 1ml! :-). Soudek má víčko s těsnícím o kroužkem a podstavečky do sebe vzájemně zapadají, takže je můžete postupně řadit do nádherného archívu. Ta myšlenka byla následující:

Jsou Vánoce. Za oknem tančí tisíce křehounkých bílých vloček. Je po štědrovečerní večeři, dárky jsou rozdány a děti se slzou v oku sledují  tatíčka, jak na stole v Mobilní pálenici Vzor 1922 destiluje trošku vína, která zbyla po přípitku. A už odkapává destilát do malinkaté nádobky. Duše vína. A je v ní celý rok. Jarní rašení, letní slunce, podzimní zrání, zimní koštování... vše je vtěsnáno do pár čirých kapek. Ty pak tatíček třesoucí se rukou nalije do pamětního soudku a uzavře víčkem - Šťastné Vánoce!

Galerie - Pamětní soudky

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz