Novinky

Pálenice v Botanické zahradě hl.m. Prahy.

V sobotu 15.9.2012 budeme tam! Byli jsme tam, ale nepálili jsme. Zasáhla vyšší moc.(Prohibice) Takže všem, kteří jste se těšili se omlouváme.

Navštivte 1.ročník výstavy mapující historii pálení ovoce v Čechách a na Moravě,
která se koná od 1.8.2012 do 16.9.2012. K vidění tam bude nejen mobilní pálenice VZOR 1922, ale i spousta dalších zajímavých exponátů. A navíc OD 1. SRPNA 2012 SKLENÍK FATA MORGANA OPĚT V PROVOZU!

 V sobotu 15.září 2012, kdy probíhá v botanické zahradě tradiční Vinobraní budeme demonstračně pálit.

Více informací:

 http://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/pro-navstevniky/aktualni-akce/vyuziti-plodu-rostlin-aneb-palenice.html?page_id=4478

Vinobraní v botanické zahradě15 -16.září 2012:

http://www.botanicka.cz/buxus/generate_page.php?page_id=4480

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz