Novinky

Kýblíky v prodeji!

Kýblíky jste mohli dosud najít v příslušenství například u mobilních pálenic Vzor 1922. Od teď je můžete objednat i samostatně nebo v dřevěné, ručně soustružené etuji. Dá se pak zavěsit na krk a může být stále při ruce jako originální pohárek na slivovicu. Na přání gravírujeme monogram nebo jmémo. Je to tip na super dárek.

Původně byly kýblíky vyráběny ze slitiny hliníku, nyní jsou z ušlechtilé potravinářské nerez oceli 18/10 . Získaly tak patřičnou hmotu ,vzhled a odolnost. Přestože vypadají masivně, objem po vnitřní rysku  je 0,01 cl, tedy "půlečka" malé štamprlky. Jednak to vychází z měřítka 1:10 ke skutečnému 10l kýblu, a jednak se nám tohle "dávkování" u slivovice báječně osvědčilo. Člověk pak vydrží neskutečně mnoho. Tak na zdraví, a z kýblu! :-)

Můžete také nahlídnout přímo do výroby kýblíků na novém videu:

http://www.youtube.com/watch?v=-WcCYwOUdAc&feature=plcp

Galerie - Edice Kýblíky

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz