Novinky

Jižní Amerika v UH! 19.duben 2013

Projeli jsme trabantem Hedvábnou stezku a přišlo nám to drsné, projeli jsme trabantem Afriku a přišlo nám to nejdrsnější... tak jsme vypravili do Jižní Ameriky a mysleli, že větší masakr už to být nemůže. A byl! Dan Přibáň vypráví o nejnáročnější cestě, jakou kdy se svými žlutými trabanty projel! Mezinárodní tým - Češi, Poláci a Slovák, mezinárodní vozový park – dva trabanty, maluch, Jawa 250 a celá Jižní Amerika ve své velkoleposti- Guyana, Brazílie, Peru, Bolívie, Chile a Argentina. Tři auta, jedna motorka, osm lidí, čtyři měsíce na cestě a šest zemí. Mobilní pálenice Vzor 1922 byla s nimi.

Když nám Dan v létě 2012 říkal, že se chystá s trabantem přejet Jižní Ameriku, nabídli jsme mu s sebou Mobilní pálenici Vzor 1922. Destilace je výborná věc v boji proti trudomyslnosti. To na Moravě dobře víme. Ukecali jsme ho. A tak do Jižní Ameriky odjeli nejen s pálenicí :) (tímto se omlouváme už tak přetíženým trabantům), ale i s miniaturními nerezovými soudky, do kterých po cestě destilovali místní suroviny. A deníček, do kterého to všechno zapisovali. Kluci zlatí. Tuto unikátní sbírku destilátů (spíše jejich genetických vzorků) jsme se rozhodli věnovat Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově.

V pátek 19.dubna 2013 přijíždí Dan Přibáň na Moravu, aby předal pálenici "cestovatelku" i sbírku soudků muzeu ve Vlčnově a odhalil novou jihoamerickou miniexpozici. ( od 13:00).


V Uherském Hradišti od 17:00 v Přednáškovém sále Slováckého muzea  bude Dan vyprávět o 20 406 kilometrech tím nejkrásnějším a nejnáročnějším, co může Jižní Amerika nabídnout.

A navíc! Představíme další cestovatelský projekt, díky kterému se sbírka soudků ještě rozroste - již v červnu se Mobilní pálenice Vzor 1922 vydá na 7300km dlouhou pouť z Francie do Kazachstánu. V batohu Honzy Gally a Karla Šebely, kteří se zůčastní mezinárodního závodu solárních vozítek. A budou to nervy!

Určitě v pátek 19.dubna 2013 přijďte, bude to stát za to. Těšíme se na Vás.

Partneři akce:
www.slovackemuzeum.cz
www.balony.eu
www.mobilnipalenice.cz

Další informace:
http://amerika.transtrabant.cz/
http://czech-solar-team.com/

http://www.facebook.com/TransTrabant#!/TransTrabant/events

 

Kde je Přednáškový sál Slováckého muzea?

Galerie - Jižní Amerika 2012

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz