Obecná pravidla

PODĚLTE SE O SVÉ DOJMY, ZÁŽITKY A ZKUŠENOSTI S OSTATNÍMI.

• Vkládejte pouze příspěvky, které obsahově souvisí s obsahem webu - tj. mechanické modely, originální dárky, pálenice, pálení atd.

Dodržujte základní pravidla slušného chování na internetu

• Za obsah příspěvku je zodpovědný pouze autor sám. Ani provozovatelé fóra, ani ostatní uživatelé nepřebírají tuto zodpovědnost.

• Nepoužívejte žádné hanlivé, neslušné, vulgární, nenávistné, zastrašující, sexuálně orientované nebo jiné materiály, které mohou porušovat zákony. 

• Nevkládejte také do diskuse cizí emaily, telefonní čísla, adresy, případně jakékoli jiné osobní údaje bez jejich souhlasu.

• Administrátor tohoto fóra si vyhrazuje právo odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma kdykoliv zjistí, že odporuje těmto podmínkám, nebo že obsah poškozuje dobré jméno provozovatele webu.

• Jako uživatel souhlasíte, že jakékoliv informace, které vložíte budou uloženy v databázi.

• Změna pravidel vyhrazena.

Ohlasy

RE: Druhy "pálenice"

Pro začátek bych asi doporučil víno. Nejlíp červené a vznikne Vínovica. Naši fanoušci s úspěchem vyzkoušeli i nejrůznější ovocné kvasy (pro Brňáky "mače"), takže napálili Slivovicu, Meruňkovicu, Hruškovicu... Ale máme zprávy i o úspěšném pálení vícestupňových pivních speciálů - pivní pálenky a přepalování Kontušovky. Vše samozřejmě v menším než malém množství :-), jde prece jenom o model. Mrkněte na video - viz VIDEO KANÁL.

14/03/2012 - 10:43:54

Jméno: Květoslav

Reagovat Přidat nový příspěvek

Druhy "pálenice"

Dobrý den, chci se zeptat, co vše a jak se dá do této minipálenice lít, a co z toho vznikne .. :) jelikož mám tuto pálenici teď chvíli, zajímá mě, co vše se v tom dá vypálit, a hlavně jak ..:) Nemám s tím žádné zkušenosti :) Díky moc !

13/03/2012 - 12:32:06

Jméno: Filip

Reagovat Přidat nový příspěvek

RE: Re: Palirna

hasiči

Dobrý večer, když čas dovolí, rád se přihlásím do družstva... :-)

27/01/2012 - 23:10:05

Jméno: 658

Reagovat Přidat nový příspěvek

palenice v USA

Dobrý den, Vaše pálenice je již také v USA a byla již vyzkoušena:-)

25/01/2012 - 19:36:59

Jméno: Smilková

Reagovat Přidat nový příspěvek

Re: Palirna

Bude to chtít asi trošku trpělivosti :-). Jedna odměrka 2,5 ml nakape do 10 minut, pak krátká technologická přestávka - nechat vychládnout, vyměnit náplň, dolít vodu do chladiče, zapálit...cca dalších 10min.). Tak mě napadlo, že by to nebyl špatný sport. Něco jak jsou hasičské závody...každopádně nad tím popřemýšlíme, až budeme dělat nějaký sraz ;-)

25/01/2012 - 10:03:11

Jméno: Květoslav

Reagovat Přidat nový příspěvek

Palirna

Zajímalo by mne,za jakou dobu,by vypálil malou plucani,už to stejně někdo zkoušel,tak se podělte o zážitky,taky ji budu kupovat

18/01/2012 - 20:22:39

Jméno: Josef

Reagovat Přidat nový příspěvek

Chlapi, byla tam, pod stromečkem! Úžasná! Šestset padesát osmička!Vemte mě do klubu, prosím, prosím...

26/12/2011 - 20:49:22

Jméno: 658

Reagovat Přidat nový příspěvek

Píšete nám...

Dobrý den, pálenička je úžasná. Hned poté, co mi byla doručena domů jsem ji zapojil do ostrého provozu a uskutečnil první letošní pálení- meruňkového kvasu. Za chvíli budu stáčet do pleskaně. :o) Děkuji za obchod a přeji všechno dobré. S pozdravem T.

26/10/2011 - 13:50:03

Jméno: Nitara

Reagovat Přidat nový příspěvek

Zkušenosti s kvasem v malém?

Zajímalo by mě, jestli někdo experimentoval s výrobou ovocného kvasu (moštu) v malém - mám na mysli třeba litrovou zavařovačku a tak... Jeden z našich příznivců mi poslal fotky z mikropálení meruňkovice a byl z toho nadšený. Zbylo nám na stromě pár slušně vyzrálých trnek, tak tam asi pro ně zalezu.

30/09/2011 - 11:59:39

Jméno: Květoslav

Reagovat Přidat nový příspěvek

Tak to mám upřímnou radost z expanze našich páleniček do zahraničí :-). A děkujeme za zprávu. Mimochodem - prověříl jsem to a Vaše pálenice s č. 0047 je první svého druhu na Slovensku. Máte unikát, blahopřejeme. Budeme moc rádi, když nám napíšete, kde všude naše páleničky potěšily.

19/07/2011 - 09:42:45

Jméno: Trávníček

Reagovat Přidat nový příspěvek
Příspěvky 21 - 30 z celkového počtu 40 Další strana Předchozí strana

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz